Utylizacja azbestu

Czy usuwanie azbestu jest ważne? Czy dotyczy mnie?

Samodzielny demontaż wyrobów azbestowych jest prawnie zabroniony. Jedynie profesjonalne firmy mogą zabezpieczyć azbest w sposób uniemożliwiający uwolnienie się włókien do powietrza, dzięki czemu wyizolowany materiał nie będzie stanowił zagrożenia dla zdrowia. Brak odpowiedniego przygotowania merytorycznego oraz praca bez zabezpieczeń mogą skutkować utratą zdrowia. Misją naszej działalności jest ostrzeżenie mieszkańców naszych okolic oraz zaproponowanie usług, które nie tylko pomagają logistycznie pozbyć się azbestu, ale również przyczynią się do zachowania zdrowia rodzin w zasięgu naszej firmy.

azbest-min

azbest – utylizacja – demontaż (Międzyrzec Podlaski)

Jeżeli posiadamy azbest na swojej nieruchomości, powinniśmy zgłosić ten fakt do urzędu gminy i w razie możliwości wnioskować o środki na jego usunięcie przyznawane z wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Tym sposobem możemy liczyć na pełną refundację kosztów poniesionych na azbest – utylizację i demontaż (Siedlce, Warszawa, Lublin, i okolice). Jeżeli wyroby azbestowe nie zagrażają zdrowiu, tzn. są w dobrym stanie technicznym, możemy złożyć wniosek w urzędzie i cierpliwie czekać. Niekiedy zwrot nie obejmuje jednak 100 procent poniesionych kosztów. Dokładne informacje na temat refundacji znajdą Państwo w swoim urzędzie gminy.

azbest – utylizacja – demontaż (Biała Podlaska i okolice): Czy firma podejmująca się demontażu azbestu jest również odpowiedzialna za jego usunięcie?

Zgodnie z ustawą o odpadach, firma, która podejmie się usługi demontażu, staje się jednocześnie wytwórcą odpadu i jest w pełni odpowiedzialna za jego odpowiednią utylizację! Decydując się na powierzenie usługi naszej firmie, mogą mieć Państw pewność, że ich odpady zostaną wywiezione na specjalne składowisko odpadów niebezpiecznych i odpowiednio zabezpieczone. Niektórzy klienci, chcąc rozłożyć koszta, zlecają jedynie demontaż azbestu i pozostawienie go na nieruchomości. Nasza firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i umożliwia negocjowanie cen oraz zapłatę w późniejszym terminie, dzięki czemu nie muszą Państwo przejmować odpowiedzialności prawnej za wytworzone odpad.

Azbest (utylizacja i demontaż – łosice i okolice) to jedna z naszych głównych usług. Profesjonaliści zatrudniani w naszej firmie posiadają odpowiednie kwalifikacje i są przygotowani do pracy w trudnych warunkach. Decydując się na skorzystanie z oferty utylizacji azbestu, mają Państwo pewność, że dokonali najlepszego możliwego wyboru. Oferujemy konkurencyjne ceny przy zachowaniu najwyższej jakości usługi.

Więcej o wywozie substancji azbestowych

Odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące powyższego tematu możecie znaleźć Państwo tutaj.

Obejrzyj również film „Azbest nie jest OK” na stronie rządowej http://www.mg.gov.pl/node/11013

Więcej informacji pod numerem telefonu podanym niżej lub poprzez formularz.